• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Po rozmowach w PGG - będą regularne spotkania z ministrem

Nie tylko o flapsach

Ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu zależy na tym, aby restrukturyzacja powodowała stały wzrost możliwości PGG.
Autor: Bartłomiej Szopa
Ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu zależy na tym, aby restrukturyzacja powodowała stały wzrost możliwości PGG.
Utworzono: czwartek, 22 czerwca 2017
Autor: Bartłomiej Szopa
Źródło: Trybuna Górnicza

Połączenie Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą spowodowało, że konieczne było ujednolicenie stawek za tzw. posiłek regeneracyjny dla pracowników. W efekcie poniedziałkowego (19 czerwca br.) spotkania strony społecznej z zarządem ustalono, że dla pracowników związanych bezpośrednio z procesem wydobycia wyniesie ona 18,90 zł, a dla pracowników przeróbki 16,70 zł.

Związkowcy i zarząd PGG w ostatnich dniach spotykali się jednak nie tylko w sprawie flapsów. W zeszłym tygodniu odbyły się rozmowy z udziałem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i wiceministra Grzegorza Tobiszowskiego.

Opinię publiczną najbardziej elektryzowała sprawa „czternastek”, bo przed spotkaniem narosło wrażenie, że związkowcy spotykają się z ministrami głównie po to, by domagać się przywrócenia tego zawieszonego elementu wynagrodzenia. Emocje szybko zostały jednak ostudzone i to przez samych związkowców.

- Chcemy, aby elementy porozumienia były realizowane. Jednym z nich jest wypłata „czternastki”, ale nie chodzi o to, żeby dziś, jak już pojawiły się jakieś pieniądze, rozdysponować je na ten właśnie cel. Wiemy, że są większe potrzeby, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i nakłady inwestycyjne. Przede wszystkim chcemy zadbać o firmę, aby mocno stanęła na nogi – stwierdził Marek Mnich, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność 80.

W efekcie, podczas rozmów ustalono, że decyzje dotyczące postulatów płacowych w Polskiej Grupie Górniczej będą zapadać na podstawie analiz zespołu, w których regularnie uczestniczyć będzie wiceminister energii.

- Biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia różnicy zdań między stroną społeczną a zarządem, minister Tobiszowski będzie brał udział raz na kwartał w posiedzeniu podsumowującym wyniki ostatnich trzech miesięcy w takim zakresie, żeby wszystkie sprawy były wypracowywane tak, aby restrukturyzacja powodowała stały wzrost możliwości PGG – wyjaśnił minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Fundacja Rodzin Górniczych zaprezentowała się w sobotę, 8 września, w Katowicach wśród około 60 śląskich stowarzyszeń na IX Festiwalu Organizacji Pozarządowych.

Zostały sieroty i żona w żałobie

Piotrek Holona z Radlina nie pamięta taty-górnika. W lipcu 1993...
Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej w miniony poniedziałek zaprezentował dziennikarzom i analitykom sytuację firmy

Ponad miliard złotych zysku

W poniedziałek, 27 sierpnia, Jastrzębska Spółka Węglowa podsumowała pierwsze półrocze...
W Polsko-Australijskim Forum Energetycznym w Sydney, którego inicjatorem był prezydent RP Andrzej Duda, uczestniczyli przedstawiciele firm z branż wydobywczej i energetycznej.

Doceniają nasze osiągnięcia

Górnicze i energetyczne know-how podbija australijski rynek. Jest spore zainteresowanie...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!