• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Sposób podziękowania załodze PGG za poniesione wyrzeczenia

Za dobre wyniki część „czternastki”

Po wielogodzinnych pracach zespołu monitorującego sytuację PGG ministrowie energii Grzegorz Tobiszowski (z lewej) i Krzysztof Tchórzewski podzielili się dobrymi wiadomościami o przebiegu restrukturyzacji górnictwa.
Autor: Bartłomiej Szopa
Po wielogodzinnych pracach zespołu monitorującego sytuację PGG ministrowie energii Grzegorz Tobiszowski (z lewej) i Krzysztof Tchórzewski podzielili się dobrymi wiadomościami o przebiegu restrukturyzacji górnictwa.
Utworzono: czwartek, 23 listopada 2017
Autor: Witold Gałązka
Źródło: Trybuna Górnicza

Polska Grupa Górnicza wypłaci załodze 30 proc. nagrody rocznej (tzw. 14. pensji), która została zawieszona w kryzysie finansowym Kompanii Węglowej – poinformowali po południu w poniedziałek, 20 listopada br., uczestnicy zespołu monitorującego (zarząd i związki) po kilkugodzinnym posiedzeniu z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Energii.

Głównym tematem spotkania były wyniki finansowe po 10 miesiącach. Spółka wypracuje na koniec tego roku dodatni wynik finansowy.

- Z przyjemnością uczestniczyłem w posiedzeniu zespołu, który monitoruje sytuację w PGG. Sytuacja ta poprawia się znacząco z miesiąca na miesiąc - skomentował minister energii Krzysztof Tchórzewski, który wziął udział w spotkaniu razem z wiceministrem Grzegorzem Tobiszowskim.

- Proporcjonalnie do sytuacji spółki, zgodnie z porozumieniem z 19 kwietnia 2016 r., podjęliśmy wspólnie decyzję o wypłacie 30 proc. zawieszonego dotychczas świadczenia w postaci 14. pensji. Jest to symboliczny sposób podziękowania załodze za poniesione wyrzeczenia, kiedy to pracownicy zrzekli się świadczeń na ponad miliard złotych, aby pomóc firmie - dodał minister Tchórzewski.

W oficjalnym komunikacie po posiedzeniu Polska Grupa Górnicza potwierdziła ustalenia o wypłacie części 14. pensji w terminie do 15 lutego przyszłego roku. „Sytuacja spółki jest stabilna i wypracowuje ona zysk, ale proces restrukturyzacji jeszcze się nie zakończył” - zastrzeżono.

Na wypłatę 30 proc. nagrody rocznej przeznaczonych ma zostać ok. 86 mln zł z zysku PGG.

Czy poniedziałkowa decyzja zadowoliła przedstawicieli załogi?

Bogusław Hutek, lider NSZZ Solidarność w PGG, wzbraniał się przed jednoznaczną odpowiedzią: - Jeżeli na stole nie leżało nic, a teraz jest 30 proc., to chyba tak - powiedział dziennikarzom.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Mury budynków na Jasnej Górze zostały podświetlone na biało i czerwono. Sponsorem i pomysłodawcą tej patriotycznej iluminacji z okazji 100-lecia niepodległości Polski była firma Tauron.

Wizja i sprawne państwo polskie

Dyskusja o polskiej doktrynie energetycznej, rozwoju gospodarki i gospodarce innowacyjnej...
O książce w siedzibie PGG opowiadały autorki oraz prezes spółki Tomasz Rogala

Górniczy fach w książce dla dzieci

Wizyty górników w przedszkolach i szkołach w związku z Barbórką...
Wieża szybu Karol była ostatnią, którą zlikwidowano w kopalni Kazimierz-Juliusz

Ostatnia zburzona wieża

W sobotę, 27 października, do historii przeszła wieża szybu Karol...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!