• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Zarząd JSW przy okazji Dnia Górnika podziękował pracownikom za zaangażowanie w proces restrukturyzacji firmy

Powody do dumy i świętowania

Odznaki honorowe „Zasłużony dla Górnictwa RP” wręczył pracownikom prezes JSW Daniel Ozon
Odznaki honorowe „Zasłużony dla Górnictwa RP” wręczył pracownikom prezes JSW Daniel Ozon
Utworzono: czwartek, 07 grudnia 2017
Źródło: Trybuna Górnicza

Barbórka to doskonały czas na podsumowanie roku, a tegoroczne święto obchodzimy w wyjątkowo radosnej atmosferze. Ostatnie wyniki finansowe pokazały, że mamy powody do dumy. Razem zwycięsko przeszliśmy przez kryzys – powiedział prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Daniel Ozon, w czasie uroczystości barbórkowych, które odbyły się w poniedziałek, 4 grudnia, w kopalni Pniówek w Pawłowicach.

W akademii udział wzięli m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, duchowni i przedstawiciele służb mundurowych. W hali zbornej przywitał ich dyrektor kopalni Józef Jaszczyk, który w swoim wystąpieniu podsumował miniony rok oraz przedstawił plany na nadchodzące 12 miesięcy.

- Zadania wydobywcze realizowane były w tym roku na poziomie średnio 13 tys. ton na dobę. To znacznie więcej, niż planowaliśmy. Przekroczenie zadań wydobywczych jest spowodowane w dużej mierze dodatkową pracą w dni wolne. Dobre ceny i zbyt pozwoliły na dodatkowe wymierne przychody dla naszej spółki. Drążenia wyrobisk korytarzowych również są realizowane z nadwyżką. Dziękuję wam, drodzy pracownicy za to, bo to wasze zaangażowanie spowodowało iż możemy się dzisiaj pochwalić tak dobrymi wynikami – powiedział Jaszczyk, który wyjaśnił, że w przyszłym roku główne inwestycje to pogłębianie szybów III i IV oraz rozbudowa klimatyzacji.

Prezes Ozon w swoim wystąpieniu przypomniał, w jak trudnym położeniu znajdowała się JSW.

- Jak pamiętacie państwo, dwa lata temu byliśmy w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Niektórzy mówili wprost o groźbie bankructwa, w dużej mierze przez zapaść na światowym rynku węgla. Niskie ceny węgla sprawiły, że firma była nierentowna – więcej wydawała, niż była w stanie zarobić i musiała przejść gruntowną restrukturyzację – mówił prezes i wspomniał o podjętych działaniach - sprzedaży Spółki Energetycznej Jastrzębie i koksowni Victoria.

- Pragnę gorąco podziękować wszystkim za wielki wysiłek włożony w uratowanie naszej firmy. Szczególne słowa uznania należą się tu załodze, bo to dzięki państwa wyrzeczeniom spółce udało się wyjść z kłopotów. Dziękuję serdecznie stronie społecznej, tym związkom zawodowym, które w nadzwyczaj odpowiedzialny sposób wzięły na siebie tak trudne decyzje – mówił menedżer, który podziękował za zaangażowanie w proces restrukturyzacji resortowi energii i jego szefostwu. Na zakończenie prezes Ozon złożył wszystkim serdeczne życzenia z okazji Barbórki.

W czasie uroczystości odczytano także list od prezydenta Andrzeja Dudy oraz życzenia od ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Na zakończenie oficjalnej części akademii odbyło się wręczenie honorowych szpad górniczych, odznaczeń i wyróżnień.

 

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Zarząd KSSE przedstawił aktywność Strefy w 2018 r. w czasie spotkania z dziennikarzami w Katowicach

KSSE zachowała pozycję lidera

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w 2018 r. pozyskała 51 inwestycji...
Kazimierz Kutz zmarł 18 grudnia. Miał 89 lat

Reżyser i węgiel

Kazimierz Kutz, reżyser, pisarz, felietonista, Ślązak z krwi i kości....
Umowę dotyczącą wsparcia dla inwestycji tuż przed świętami podpisali szefowie JSW Koks i NFOŚiGW

Koksownia wytworzy ciepło i prąd

Nowoczesny blok energetyczny w Koksowni Radlin powstanie dzięki pożyczce z...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!