• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Górnictwo może być OK!


Dwanaście firm i instytucji zawarło umowę o współpracy i nowoczesnym promowaniu branży
Autor: Witold Gałązka
Dwanaście firm i instytucji zawarło umowę o współpracy i nowoczesnym promowaniu branży
Utworzono: czwartek, 16 sierpnia 2018
Autor: Wig
Źródło: Trybuna Górnicza

Podpisanie umowy o współpracy 12 podmiotów sektora w projekcie Inicjatywa Górnictwo OK, której celem jest nowoczesne promowanie branży, było jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących konferencji PRE_COP24 w Katowicach.

Porozumienie podpisali: Daniel Ozon (JSW), Artur Wasil (LW Bogdanka), Tomasz Rogala (PGG), Małgorzata Bajer (PG Silesia), Zdzisław Filip (Tauron Wydobycie), Marek Otawa (Famur), prof. Marek Cała (Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH), prof. Krzysztof Wodarski (Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śl.), Stanisław Prusek (GIG), Jerzy Kicki (Fundacja dla AGH), Łukasz Horbacz (Izba Gospodarcza Sprzedawców Polskiego Węgla), Anna Zych (Wydawnictwo Górnicze).

- Jesteśmy w całkowicie innym miejscu niż 3 czy 2 lata temu. Rozmawiamy o zarządzaniu, o motywacyjnym systemie wynagradzania, o kreowaniu polityki sprzedażowej, po prostu rozmawiamy o przyszłości! - ocenił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Dodał, że nowoczesność i innowacyjność w górnictwie zaczyna stawać się wizytówką Polski na świecie, a nasze technologie mogą być transferowane na inne kontynenty.

Koordynator Inicjatywy Górnictwo OK dr Paweł Bogacz wyliczył, że przez 2 lata powstało w jej ramach 36 projektów.

W JSW kupiono nieznane wcześniej technologie drążenia chodników szybciej, bezpieczniej, taniej. Grupa pracuje m.in. nad separacją wodoru dla komunikacji publicznej i zagospodarowuje metan, by uzyskać samowystarczalność energetyczną.

W trosce o czystość powietrza PGG zainwestowała w nowoczesną przeróbkę i aż 6-krotnie zwiększyła przez rok dostawy ekogroszków. Wymiar społecznej odpowiedzialności biznesu ma program PGG Family (upusty na usługi powszechne dla 200 tys. pracowników i ich rodzin).

- Branża jednoczy się – potwierdzał Artur Wasil, prezes LW Bogdanka, najnowocześniejszej i najwydajniejszej polskiej kopalni.

 

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Fundacja Rodzin Górniczych zaprezentowała się w sobotę, 8 września, w Katowicach wśród około 60 śląskich stowarzyszeń na IX Festiwalu Organizacji Pozarządowych.

Zostały sieroty i żona w żałobie

Piotrek Holona z Radlina nie pamięta taty-górnika. W lipcu 1993...
Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej w miniony poniedziałek zaprezentował dziennikarzom i analitykom sytuację firmy

Ponad miliard złotych zysku

W poniedziałek, 27 sierpnia, Jastrzębska Spółka Węglowa podsumowała pierwsze półrocze...
W Polsko-Australijskim Forum Energetycznym w Sydney, którego inicjatorem był prezydent RP Andrzej Duda, uczestniczyli przedstawiciele firm z branż wydobywczej i energetycznej.

Doceniają nasze osiągnięcia

Górnicze i energetyczne know-how podbija australijski rynek. Jest spore zainteresowanie...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!