• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Wizyta w kopalni może przekonać młodzież do związania swojej zawodowej przyszłości z górnictwem

PGG chce pomóc w kształceniu fachowców

Uczniowie z katowickiej „piątki” dzięki wizycie w kopalni Wujek mogli poznać różne aspekty funkcjonowania kopalni oraz zapoznać się z górniczym ekwipunkiem.
Autor: Maciej Dorosiński
Uczniowie z katowickiej „piątki” dzięki wizycie w kopalni Wujek mogli poznać różne aspekty funkcjonowania kopalni oraz zapoznać się z górniczym ekwipunkiem.
Utworzono: czwartek, 20 września 2018
Autor: Maciej Dorosiński
Źródło: Trybuna Górnicza

W kopalniach Wujek, Murcki-Staszic i Mysłowice-Wesoła, należących do Polskiej Grupy Górniczej, rozpoczęła się realizacja programu „Katowice miastem fachowców”. Górnicza spółka oraz dziewięć innych firm działających na terenie stolicy Górnego Śląska przystąpiły do niego z końcem sierpnia. Podstawowym założeniem programu jest, by młodzi ludzie poznawali specyfikę firm z różnych gałęzi gospodarki. W ten sposób mają zdobyć wiedzę, która pozwoli im podjąć właściwą decyzję dotyczącą dalszego kształcenia.

W poniedziałek, 17 września, pierwsze grupy uczniów odwiedziły kopalnie należące do PGG. W Wujku punktualnie o godz. 9 zameldowało się 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dziewięciu z Wujka w Katowicach wraz z wychowawczynią Ewą Czaplą. Na przykładzie katowickiej kopalni ósmoklasiści mieli okazję z bliska przyjrzeć się, jak funkcjonuje zakład górniczy.

- Celem tego projektu jest pokazanie młodzieży, że kształcenie w szkołach zawodowych czy w technikach to też może być dobry wybór, tym bardziej że rynek pracy potrzebuje fachowców. Chcemy zaprezentować uczniom ósmych klas szkoły podstawowej i ostatnich klas gimnazjów, jak to wygląda, by w momencie podejmowania ważnej życiowej decyzji dotyczącej zawodu wiedzieli, co będą mogli robić po danej szkole, gdzie szukać zatrudnienia – wyjaśnił dyrektor Departamentu Wsparcia HR w PGG Andrzej Sączek.

PGG chce bazować na wykwalifikowanych pracownikach, dlatego swoją ofertę kieruje do młodych ludzi. Spółka daje gwarancje zatrudnienia oraz przyznaje stypendia w wysokości 200 zł uczniom, którzy po zakończeniu szkoły zobowiążą się pracować przez trzy lata w PGG. Ponadto uczniowie, którzy będą mieli średnią ocen ponad 4,0, dobre zachowanie i brak nieusprawiedliwionych nieobecności, mogą liczyć na nagrodę roczną w wysokości 1000 zł.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Puchar Ministra Energii – wręczony zwycięzcom przez Grzegorza Tobiszowskiego - wywalczyła drużyna kopalni ROW w PGG, tuż za nią uplasowali się narciarze z kopalni Knurów-Szczygłowice w JSW

Puchar dla narciarzy z ROW

W Wiśle Cieńkowie rozegrano doroczne zawody górników w slalomie gigancie...
Laureaci Turnieju Wiedzy Górniczej 2019. Od lewej: Tomasz Draga, Łukasz Dubel, Adam Jankowski.

Zwyciężyła solidna wiedza

Emocji jak zwykle nie brakowało, ale wiedzy wystarczyło, żeby godnie...
W sztolni najlepiej zachował się dworzec, skąd kolejka zabierała przyszłych górników do chodnika

Oxford kryje się pod ziemią

Mówiliśmy o niej „Oxford” - tak swoją Zasadniczą Szkołę Górniczą...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!