• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Wizyta w kopalni może przekonać młodzież do związania swojej zawodowej przyszłości z górnictwem

PGG chce pomóc w kształceniu fachowców

Uczniowie z katowickiej „piątki” dzięki wizycie w kopalni Wujek mogli poznać różne aspekty funkcjonowania kopalni oraz zapoznać się z górniczym ekwipunkiem.
Autor: Maciej Dorosiński
Uczniowie z katowickiej „piątki” dzięki wizycie w kopalni Wujek mogli poznać różne aspekty funkcjonowania kopalni oraz zapoznać się z górniczym ekwipunkiem.
Utworzono: czwartek, 20 września 2018
Autor: Maciej Dorosiński
Źródło: Trybuna Górnicza

W kopalniach Wujek, Murcki-Staszic i Mysłowice-Wesoła, należących do Polskiej Grupy Górniczej, rozpoczęła się realizacja programu „Katowice miastem fachowców”. Górnicza spółka oraz dziewięć innych firm działających na terenie stolicy Górnego Śląska przystąpiły do niego z końcem sierpnia. Podstawowym założeniem programu jest, by młodzi ludzie poznawali specyfikę firm z różnych gałęzi gospodarki. W ten sposób mają zdobyć wiedzę, która pozwoli im podjąć właściwą decyzję dotyczącą dalszego kształcenia.

W poniedziałek, 17 września, pierwsze grupy uczniów odwiedziły kopalnie należące do PGG. W Wujku punktualnie o godz. 9 zameldowało się 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dziewięciu z Wujka w Katowicach wraz z wychowawczynią Ewą Czaplą. Na przykładzie katowickiej kopalni ósmoklasiści mieli okazję z bliska przyjrzeć się, jak funkcjonuje zakład górniczy.

- Celem tego projektu jest pokazanie młodzieży, że kształcenie w szkołach zawodowych czy w technikach to też może być dobry wybór, tym bardziej że rynek pracy potrzebuje fachowców. Chcemy zaprezentować uczniom ósmych klas szkoły podstawowej i ostatnich klas gimnazjów, jak to wygląda, by w momencie podejmowania ważnej życiowej decyzji dotyczącej zawodu wiedzieli, co będą mogli robić po danej szkole, gdzie szukać zatrudnienia – wyjaśnił dyrektor Departamentu Wsparcia HR w PGG Andrzej Sączek.

PGG chce bazować na wykwalifikowanych pracownikach, dlatego swoją ofertę kieruje do młodych ludzi. Spółka daje gwarancje zatrudnienia oraz przyznaje stypendia w wysokości 200 zł uczniom, którzy po zakończeniu szkoły zobowiążą się pracować przez trzy lata w PGG. Ponadto uczniowie, którzy będą mieli średnią ocen ponad 4,0, dobre zachowanie i brak nieusprawiedliwionych nieobecności, mogą liczyć na nagrodę roczną w wysokości 1000 zł.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Po wrześniowej przerwie, pociągi Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych wznawiają przewozy pasażerskie do tarnogórskiej kopalni

„Srebrny Pociąg” wrócił na tory

Od niedzieli, 7 października, po rocznej przerwie znów można odbyć...
Powinniśmy być radzi, ale też nie zmarnować szans przy podejmowaniu kolejnych wyzwań, których jest jeszcze wiele! - powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podsumowując dotychczasową restrukturyzacje górnictwa

Nowy rozdział debaty o branży

Zbliżający się szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach to dobra okazja,...
Prof. Arkadiusz Mężyk podczas wystąpienia inauguracyjnego zapewnił obecnych na uroczystości o tym, że uczelnia jest dobrze przygotowana do zmian wprowadzonych przez resort nauki i szkolnictwa wyższego

Odśpiewali Gaudeamus

Politechnika Śląska znalazła się na 4. miejscu wśród uczelni technicznych...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!