• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej współpracują z wieloma instytucjami.

Edukacja to ważna rzecz

Symulator służący do edukacji ekologicznej i przeciwpożarowej to miniatura domu jednorodzinnego. Zaprezentowały go funkcjonariuszki straży pożarnej z Poznania.
Autor: Kajetan Berezowski
Symulator służący do edukacji ekologicznej i przeciwpożarowej to miniatura domu jednorodzinnego. Zaprezentowały go funkcjonariuszki straży pożarnej z Poznania.
Utworzono: czwartek, 20 września 2018
Autor: Kajetan Berezowski
Źródło: Trybuna Górnicza

Na tegoroczne uroczystości jubileuszu 25-lecia ich działalności do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie przybyli licznie ci, którzy działają nie tylko dla dobra środowiska, ale przede wszystkim ratują ludzkie życie.

Ze strażą pożarną wojewódzkie fundusze współpracują od 1994 r. I w tej dziedzinie prym wiedzie Fundusz katowicki. Wciąż realizowane są zapisy dokumentu pod nazwą „Strategia rozwoju Państwowej Straży Pożarnej i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w województwie śląskim w latach 2014-2024”. Specjalistyczny sprzęt strażacki zakupiony przy współudziale środków z WFOŚiGW, w tym samochody specjalistyczne, ratownicze, gaśnicze oraz kontenery proszkowe, trafiły do komend straży pożarnej w Bielsku-Białej, Bytomiu, Chorzowie, Gliwicach, Katowicach, Mysłowicach, Piekarach Śląskich, Raciborzu, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Świętochłowicach, Tarnowskich Górach, Tychach i Żorach. Państwową Strażą Pożarną oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych wspierają także fundusze w Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Warszawie. I stąd tak liczna była strażacka reprezentacja podczas uroczystości jubileuszowych. Funkcjonariuszki PSP w Poznaniu przywiozły ze sobą interaktywny symulator służący do edukacji ekologicznej i przeciwpożarowej. Jest to inteligentny model domku jednorodzinnego, w którym komputery i urządzenia elektroniczne kontrolują każdy jego element. Intuicyjne sterowanie oświetleniem, drzwiami i innymi modułami odbywa się za pomocą odpowiedniej aplikacji. Umożliwia ona manualne włączanie i wyłączanie wszelkich urządzeń wewnątrz domu. Najistotniejszą funkcją symulatora jest dynamiczna prezentacja zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, które mogą mieć miejsce w środku. Efekty świetlne, wizualne i dźwiękowe realnie oddają grozę sytuacji, w której każdy może się znaleźć. Miniaturowe czujniki alarmują jego mieszkańców o zagrożeniu.

Symulator został nagrodzony Złotym medalem na targach Pol-Eco-System 2017. Doceniono jego innowacyjność i unikalność.

Prócz strażaków pomoce naukowe i edukacyjne zaprezentowali pracownicy wojewódzkich funduszy z Opola i Szczecina. Można było oglądać prace miniaturowej elektrowni wodnej i słonecznej, a także wypróbować siłę swoich mięśni pedałując na rowerze napędzającym miniaturki samochodów na torze wyścigowym.Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
W ostatnich dniach stycznia Krzysztof Tchórzewski przedstawił w Brukseli komisarzowi Miguelowi Ariasowi Cañetemu zasady polskiego mechanizmu stabilizacji cen prądu

Ceny prądu zamrożone

Ministerstwo Energii przygotowuje projekt nowelizacji ustawy ws. zamrożenia cen energii...
Nagrodę Kazimierzowi Grajcarkowi wręczył wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, oraz zarząd Wydawnictwa Górniczego - prezes Witold Pustułka i wiceprezes Anna Zych.

Buduje mosty, a nie mury

Kazimierz Grajcarek, koordynator ds. projektu Społeczny PRE_COP24, został uhonorowany tytułem...
Prezydent Duda był gościem karczmy piwnej, zorganizowanej w sobotę w Zabrzu przez śląsko-dąbrowską Solidarność. W tamtejszej hali MOSiR świętowało ponad 1000 osób

Barbórkowe świętowanie zakończone

Sezon karczem piwnych 2018/2019 można uznać za zamknięty. Tradycyjnie jego...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!