• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Wspierając sport Jastrzębska Spółka Węglowa wraca do najlepszych tradycji polskiego górnictwa.

Górniczy mecenat jest w cenie

Sztafety JSW, w których biegli m.in. szefowie spółki, wzięły udział w Biegu po Nowe Życie w Parku Świętokrzyskim w Warszawie
Autor: ARC/JSW
Sztafety JSW, w których biegli m.in. szefowie spółki, wzięły udział w Biegu po Nowe Życie w Parku Świętokrzyskim w Warszawie
Utworzono: czwartek, 27 września 2018
Autor: Kajetan Berezowski
Źródło: Trybuna Górnicza

Jastrzębska Spółka Węglowa wraca do najlepszych tradycji polskiego górnictwa. Pod jej auspicjami swoje mecze rozgrywają siatkarze Jastrzębskiego Węgla, a także hokeiści JKH GKS Jastrzębie i piłkarze GKS Jastrzębie. Sportowy tryb życia promuje również zarząd spółki.

- Chód to jeszcze bardziej wymagająca dyscyplina niż bieganie. Przepisy nakazują zawodnikowi utrzymanie ciągłego kontaktu nóg z podłożem, co uniemożliwia pokonywanie trasy biegiem. W tym kontekście wspominamy zwłaszcza karierę naszego olimpijczyka Roberta Korzeniowskiego - zwraca uwagę Tomasz Śledź, wiceprezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, który dwukrotnie startował w chodzie z kijkami podczas Biegu po Nowe Życie.

W tym roku odbył się on 15 września w Parku Świętokrzyskim przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W biegu wzięły udział w sumie trzy sztafety JSW, również z udziałem prezesa zarządu Daniela Ozona.
Bieg to wielkie spotkanie osób po przeszczepieniach oraz osobowości ze świata teatru, filmu, sceny muzycznej i kabaretowej, dziennikarzy, przedstawicieli biznesu i przemysłu, a także sportowców. Wszystkich tych, którym wsparcie transplantologii jest szczególnie bliskie. JSW jest głównym sponsorem tej szlachetnej inicjatywy.

- Wydobywamy węgiel i produkujemy koks, pomagamy ludziom po przeszczepach. Poprzez sport popieramy szczytny cel – podkreśla wiceprezes Tomasz Śledź.
Przyznaje, że kiedyś sam uprawiał piłkę nożną i interesował się hokejem na lodzie.

- Cieszę się z sukcesu każdej polskiej drużyny. Coraz większa rzesza młodych ludzi w Jastrzębiu, również pracownicy JSW, angażuje się w aktywny wypoczynek, uprawia sport. Trzeba wspierać tego rodzaju przedsięwzięcia w miarę posiadanych możliwości – przyznaje Tomasz Śledź.

W ruchu Zofiówka powstała nawet amatorska drużyna, którą zgłoszono do ligi piłkarskiej Playarena. Jest to największa liga piłki nożnej 6-osobowej w Polsce, rozgrywająca zawody na boiskach szkolnych, osiedlowych i tzw. orlikach. Górniczy team doszedł nawet do półfinałów Mistrzostw Polski.

Ale wielki sport wymaga wielkich nakładów. Stąd górniczy mecenat znów jest w cenie. Jastrzębska Spółka Węglowa została niedawno nowym sponsorem strategicznym GKS Jastrzębie. W tym roku drużyna po doskonałym sezonie pewnie awansowała do I ligi. Pod auspicjami JSW swoje mecze rozgrywają ponadto siatkarze Jastrzębskiego Węgla, hokeiści JKH GKS Jastrzębie i piłkarze GKS Jastrzębie.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
W ostatnich dniach stycznia Krzysztof Tchórzewski przedstawił w Brukseli komisarzowi Miguelowi Ariasowi Cañetemu zasady polskiego mechanizmu stabilizacji cen prądu

Ceny prądu zamrożone

Ministerstwo Energii przygotowuje projekt nowelizacji ustawy ws. zamrożenia cen energii...
Nagrodę Kazimierzowi Grajcarkowi wręczył wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, oraz zarząd Wydawnictwa Górniczego - prezes Witold Pustułka i wiceprezes Anna Zych.

Buduje mosty, a nie mury

Kazimierz Grajcarek, koordynator ds. projektu Społeczny PRE_COP24, został uhonorowany tytułem...
Prezydent Duda był gościem karczmy piwnej, zorganizowanej w sobotę w Zabrzu przez śląsko-dąbrowską Solidarność. W tamtejszej hali MOSiR świętowało ponad 1000 osób

Barbórkowe świętowanie zakończone

Sezon karczem piwnych 2018/2019 można uznać za zamknięty. Tradycyjnie jego...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!