• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Wspierając sport Jastrzębska Spółka Węglowa wraca do najlepszych tradycji polskiego górnictwa.

Górniczy mecenat jest w cenie

Sztafety JSW, w których biegli m.in. szefowie spółki, wzięły udział w Biegu po Nowe Życie w Parku Świętokrzyskim w Warszawie
Autor: ARC/JSW
Sztafety JSW, w których biegli m.in. szefowie spółki, wzięły udział w Biegu po Nowe Życie w Parku Świętokrzyskim w Warszawie
Utworzono: czwartek, 27 września 2018
Autor: Kajetan Berezowski
Źródło: Trybuna Górnicza

Jastrzębska Spółka Węglowa wraca do najlepszych tradycji polskiego górnictwa. Pod jej auspicjami swoje mecze rozgrywają siatkarze Jastrzębskiego Węgla, a także hokeiści JKH GKS Jastrzębie i piłkarze GKS Jastrzębie. Sportowy tryb życia promuje również zarząd spółki.

- Chód to jeszcze bardziej wymagająca dyscyplina niż bieganie. Przepisy nakazują zawodnikowi utrzymanie ciągłego kontaktu nóg z podłożem, co uniemożliwia pokonywanie trasy biegiem. W tym kontekście wspominamy zwłaszcza karierę naszego olimpijczyka Roberta Korzeniowskiego - zwraca uwagę Tomasz Śledź, wiceprezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, który dwukrotnie startował w chodzie z kijkami podczas Biegu po Nowe Życie.

W tym roku odbył się on 15 września w Parku Świętokrzyskim przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W biegu wzięły udział w sumie trzy sztafety JSW, również z udziałem prezesa zarządu Daniela Ozona.
Bieg to wielkie spotkanie osób po przeszczepieniach oraz osobowości ze świata teatru, filmu, sceny muzycznej i kabaretowej, dziennikarzy, przedstawicieli biznesu i przemysłu, a także sportowców. Wszystkich tych, którym wsparcie transplantologii jest szczególnie bliskie. JSW jest głównym sponsorem tej szlachetnej inicjatywy.

- Wydobywamy węgiel i produkujemy koks, pomagamy ludziom po przeszczepach. Poprzez sport popieramy szczytny cel – podkreśla wiceprezes Tomasz Śledź.
Przyznaje, że kiedyś sam uprawiał piłkę nożną i interesował się hokejem na lodzie.

- Cieszę się z sukcesu każdej polskiej drużyny. Coraz większa rzesza młodych ludzi w Jastrzębiu, również pracownicy JSW, angażuje się w aktywny wypoczynek, uprawia sport. Trzeba wspierać tego rodzaju przedsięwzięcia w miarę posiadanych możliwości – przyznaje Tomasz Śledź.

W ruchu Zofiówka powstała nawet amatorska drużyna, którą zgłoszono do ligi piłkarskiej Playarena. Jest to największa liga piłki nożnej 6-osobowej w Polsce, rozgrywająca zawody na boiskach szkolnych, osiedlowych i tzw. orlikach. Górniczy team doszedł nawet do półfinałów Mistrzostw Polski.

Ale wielki sport wymaga wielkich nakładów. Stąd górniczy mecenat znów jest w cenie. Jastrzębska Spółka Węglowa została niedawno nowym sponsorem strategicznym GKS Jastrzębie. W tym roku drużyna po doskonałym sezonie pewnie awansowała do I ligi. Pod auspicjami JSW swoje mecze rozgrywają ponadto siatkarze Jastrzębskiego Węgla, hokeiści JKH GKS Jastrzębie i piłkarze GKS Jastrzębie.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
W wyniku wybchu metanu, który miał miejsce w grudniu 2018 r., w kopalni CSM życie straciło 13 górników, w tym 12 Polaków

Poszli po ciała górników

Czescy ratownicy górniczy weszli w miniony poniedziałek,15 kwietnia, do otamowanej...
W trakcie konferencji w Stonawie szefowie OKD i służb ratowniczych przedstawili plan penetracji wyrobiska, w którym zginęło 13 górników

Akcję przeprowadzą czescy ratownicy

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w kwietniu czescy ratownicy...
Zdaniem Grzegorza Tobiszowskiego, wiceministra energii, inicjatywa Coal Regions in Transition to historyczna szansa dla Śląska na zbudowanie silnego przemysłowego regionu

Jaki będzie Śląsk w 2030 roku?

Jak będzie wyglądał region za 10 lat? Na rozwój jakich...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!