• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Po trzech latach przerwy od walk Damian Jonak ponownie zatriumfował na ringu.

Powrót w pięknym stylu

Damian Jonak dopisał do swojego rekordu 41. zwycięstwo i nadal pozostaje niepokonany na zawodowym ringu
Autor: Bartłomiej Szopa
Damian Jonak dopisał do swojego rekordu 41. zwycięstwo i nadal pozostaje niepokonany na zawodowym ringu
Utworzono: czwartek, 27 września 2018
Autor: Bartłomiej Szopa
Źródło: Trybuna Górnicza

Jednogłośną decyzją sędziów Damian Jonak pokonał w piątkowy wieczór niezwyciężonego dotychczas Sherzoda Husanova z Uzbekistanu. Pojedynek tych dwóch bokserów był walką wieczoru podczas gali JSW Boxing Night.

Pierwsze rundy walki przebiegały raczej pod dyktando Uzbeka. Polak wydawał się nieco wolniejszy, przyjął kilka mocno wyglądających ciosów, a spod ringu co chwilę było słychać słowa „garda!” „wyżej ręce”. Jonak przetrwał jednak ofensywę rywala, uspokoił nieco tempo walki i od czwartej rundy wyraźnie już dominował, by finalnie wygrać na punkty i dopisać 41. zwycięstwo do swojego rekordu.

- Dziękuje wszystkim za doping i całej spółce JSW za atmosferę i wspólne obchody 25 lat istnienia spółki i mojego treningu w boksie – napisał po walce Damian Jonak na swoim profilu facebookowym.
Damianowi Jonakowi w ringu gratulował m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, pod którego patronatem zorganizowano galę. Kibicował on polskim zawodnikom w towarzystwie m.in. parlamentarzystów, liderów związkowych i prezesa JSW Daniela Ozona.

Piątkowy wieczór był dla polskich pięściarzy bardzo udany. Podczas JSW Boxing Night Michał Leśniak pokonał również na punkty Chorwata Ivana Njegaca. Walczący w wadze lekkiej Damian Wrzesiński pokonał Niemca Andreasa Maiera, także jednogłośnie na punkty. W wadze superśredniej, też decyzją sędziów, Tomasz Gromadzki pokonał Białorusina Uladzimira Charkiewicza.

Nie zabrakło również nokautów i to w wadze ciężkiej. Marcin Siwy pokonał Węgra Andrasa Csomora przez techniczny nokaut już w 1. rundzie, a Kamil Bodzioch pokonał Chorwata Hrvoje Bozinovica - w 3. rundzie.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
W ostatnich dniach stycznia Krzysztof Tchórzewski przedstawił w Brukseli komisarzowi Miguelowi Ariasowi Cañetemu zasady polskiego mechanizmu stabilizacji cen prądu

Ceny prądu zamrożone

Ministerstwo Energii przygotowuje projekt nowelizacji ustawy ws. zamrożenia cen energii...
Nagrodę Kazimierzowi Grajcarkowi wręczył wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, oraz zarząd Wydawnictwa Górniczego - prezes Witold Pustułka i wiceprezes Anna Zych.

Buduje mosty, a nie mury

Kazimierz Grajcarek, koordynator ds. projektu Społeczny PRE_COP24, został uhonorowany tytułem...
Prezydent Duda był gościem karczmy piwnej, zorganizowanej w sobotę w Zabrzu przez śląsko-dąbrowską Solidarność. W tamtejszej hali MOSiR świętowało ponad 1000 osób

Barbórkowe świętowanie zakończone

Sezon karczem piwnych 2018/2019 można uznać za zamknięty. Tradycyjnie jego...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!