• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Po trzech latach przerwy od walk Damian Jonak ponownie zatriumfował na ringu.

Powrót w pięknym stylu

Damian Jonak dopisał do swojego rekordu 41. zwycięstwo i nadal pozostaje niepokonany na zawodowym ringu
Autor: Bartłomiej Szopa
Damian Jonak dopisał do swojego rekordu 41. zwycięstwo i nadal pozostaje niepokonany na zawodowym ringu
Utworzono: czwartek, 27 września 2018
Autor: Bartłomiej Szopa
Źródło: Trybuna Górnicza

Jednogłośną decyzją sędziów Damian Jonak pokonał w piątkowy wieczór niezwyciężonego dotychczas Sherzoda Husanova z Uzbekistanu. Pojedynek tych dwóch bokserów był walką wieczoru podczas gali JSW Boxing Night.

Pierwsze rundy walki przebiegały raczej pod dyktando Uzbeka. Polak wydawał się nieco wolniejszy, przyjął kilka mocno wyglądających ciosów, a spod ringu co chwilę było słychać słowa „garda!” „wyżej ręce”. Jonak przetrwał jednak ofensywę rywala, uspokoił nieco tempo walki i od czwartej rundy wyraźnie już dominował, by finalnie wygrać na punkty i dopisać 41. zwycięstwo do swojego rekordu.

- Dziękuje wszystkim za doping i całej spółce JSW za atmosferę i wspólne obchody 25 lat istnienia spółki i mojego treningu w boksie – napisał po walce Damian Jonak na swoim profilu facebookowym.
Damianowi Jonakowi w ringu gratulował m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, pod którego patronatem zorganizowano galę. Kibicował on polskim zawodnikom w towarzystwie m.in. parlamentarzystów, liderów związkowych i prezesa JSW Daniela Ozona.

Piątkowy wieczór był dla polskich pięściarzy bardzo udany. Podczas JSW Boxing Night Michał Leśniak pokonał również na punkty Chorwata Ivana Njegaca. Walczący w wadze lekkiej Damian Wrzesiński pokonał Niemca Andreasa Maiera, także jednogłośnie na punkty. W wadze superśredniej, też decyzją sędziów, Tomasz Gromadzki pokonał Białorusina Uladzimira Charkiewicza.

Nie zabrakło również nokautów i to w wadze ciężkiej. Marcin Siwy pokonał Węgra Andrasa Csomora przez techniczny nokaut już w 1. rundzie, a Kamil Bodzioch pokonał Chorwata Hrvoje Bozinovica - w 3. rundzie.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
W wyniku wybchu metanu, który miał miejsce w grudniu 2018 r., w kopalni CSM życie straciło 13 górników, w tym 12 Polaków

Poszli po ciała górników

Czescy ratownicy górniczy weszli w miniony poniedziałek,15 kwietnia, do otamowanej...
W trakcie konferencji w Stonawie szefowie OKD i służb ratowniczych przedstawili plan penetracji wyrobiska, w którym zginęło 13 górników

Akcję przeprowadzą czescy ratownicy

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w kwietniu czescy ratownicy...
Zdaniem Grzegorza Tobiszowskiego, wiceministra energii, inicjatywa Coal Regions in Transition to historyczna szansa dla Śląska na zbudowanie silnego przemysłowego regionu

Jaki będzie Śląsk w 2030 roku?

Jak będzie wyglądał region za 10 lat? Na rozwój jakich...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!