• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Po trzech latach przerwy od walk Damian Jonak ponownie zatriumfował na ringu.

Powrót w pięknym stylu

Damian Jonak dopisał do swojego rekordu 41. zwycięstwo i nadal pozostaje niepokonany na zawodowym ringu
Autor: Bartłomiej Szopa
Damian Jonak dopisał do swojego rekordu 41. zwycięstwo i nadal pozostaje niepokonany na zawodowym ringu
Utworzono: czwartek, 27 września 2018
Autor: Bartłomiej Szopa
Źródło: Trybuna Górnicza

Jednogłośną decyzją sędziów Damian Jonak pokonał w piątkowy wieczór niezwyciężonego dotychczas Sherzoda Husanova z Uzbekistanu. Pojedynek tych dwóch bokserów był walką wieczoru podczas gali JSW Boxing Night.

Pierwsze rundy walki przebiegały raczej pod dyktando Uzbeka. Polak wydawał się nieco wolniejszy, przyjął kilka mocno wyglądających ciosów, a spod ringu co chwilę było słychać słowa „garda!” „wyżej ręce”. Jonak przetrwał jednak ofensywę rywala, uspokoił nieco tempo walki i od czwartej rundy wyraźnie już dominował, by finalnie wygrać na punkty i dopisać 41. zwycięstwo do swojego rekordu.

- Dziękuje wszystkim za doping i całej spółce JSW za atmosferę i wspólne obchody 25 lat istnienia spółki i mojego treningu w boksie – napisał po walce Damian Jonak na swoim profilu facebookowym.
Damianowi Jonakowi w ringu gratulował m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, pod którego patronatem zorganizowano galę. Kibicował on polskim zawodnikom w towarzystwie m.in. parlamentarzystów, liderów związkowych i prezesa JSW Daniela Ozona.

Piątkowy wieczór był dla polskich pięściarzy bardzo udany. Podczas JSW Boxing Night Michał Leśniak pokonał również na punkty Chorwata Ivana Njegaca. Walczący w wadze lekkiej Damian Wrzesiński pokonał Niemca Andreasa Maiera, także jednogłośnie na punkty. W wadze superśredniej, też decyzją sędziów, Tomasz Gromadzki pokonał Białorusina Uladzimira Charkiewicza.

Nie zabrakło również nokautów i to w wadze ciężkiej. Marcin Siwy pokonał Węgra Andrasa Csomora przez techniczny nokaut już w 1. rundzie, a Kamil Bodzioch pokonał Chorwata Hrvoje Bozinovica - w 3. rundzie.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Po wrześniowej przerwie, pociągi Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych wznawiają przewozy pasażerskie do tarnogórskiej kopalni

„Srebrny Pociąg” wrócił na tory

Od niedzieli, 7 października, po rocznej przerwie znów można odbyć...
Powinniśmy być radzi, ale też nie zmarnować szans przy podejmowaniu kolejnych wyzwań, których jest jeszcze wiele! - powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podsumowując dotychczasową restrukturyzacje górnictwa

Nowy rozdział debaty o branży

Zbliżający się szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach to dobra okazja,...
Prof. Arkadiusz Mężyk podczas wystąpienia inauguracyjnego zapewnił obecnych na uroczystości o tym, że uczelnia jest dobrze przygotowana do zmian wprowadzonych przez resort nauki i szkolnictwa wyższego

Odśpiewali Gaudeamus

Politechnika Śląska znalazła się na 4. miejscu wśród uczelni technicznych...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!