• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Wspólnie z górnikami Węglokoksu Kraj w Szombierkach bawili się licznie przybyli goście

Sezon karczem rozpoczęty!

W imieniu organizatorów karczmy gości uroczystości przywitali Grzegorz Wacławek, prezes Węglokoksu Kraj oraz Jarosław Grzesik, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność.
Autor: Witold Gałązka
W imieniu organizatorów karczmy gości uroczystości przywitali Grzegorz Wacławek, prezes Węglokoksu Kraj oraz Jarosław Grzesik, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność.
Utworzono: czwartek, 22 listopada 2018
Autor: Witold Gałązka
Źródło: Trybuna Górnicza

Hucznie i w doborowym gronie w sobotni wieczór, 17 listopada, świętowali w Centrum Sportu Skarpa w Bytomiu górnicy kopalń Bobrek i Piekary.

Tradycyjną karczmę piwną przed tegoroczną Barbórką zorganizowali w Szombierkach związkowcy Solidarności w Węglokoksie Kraj, władze spółki z prezesem Grzegorzem Wacławkiem oraz ustępujący prezydent miasta Damian Bartyla, któremu brawami dziękowano za wsparcie, okazane górnikom, gdy decydowały się losy obu kopalń.

Razem z gwarkami zasiedli przy ławach m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, wiceministrowie: sportu - Jan Widera, sprawiedliwości - Michał Wójcik, Główny Geolog Kraju, pełnomocnik rządu ds. polityki surowcowej państwa - Mariusz Orion Jędrysek. Znacząca była obecność na górniczym święcie Michała Kurtyki, sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska, który jest jednocześnie prezydentem światowego szczytu klimatycznego ONZ COP24 w grudniu w Katowicach.

Wspólnie z górnikami Węglokoksu Kraj bawili się też parlamentarzyści, wojewoda Jarosław Wieczorek, liderzy Solidarności, przedstawiciele WUG, GIG, GIPH, AGH i Politechniki Śląskiej, zarządy Węglokoksu, JSW, PGG i LW Bogdanka oraz zaprzyjaźnieni goście.

Jarosław Grzesik, szef zakładowej Solidarności, przekazał pozdrowienia od ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, przewodniczącego krajowych władz związku Piotra Dudy i szefa regionu Dominika Kolorza. Zanim skokiem przez skórę na komendę Lisa Majora młodych adeptów symbolicznie przyjęto do stanu górniczego, minutą ciszy zebrani uczcili pamięć kolegów, którzy odeszli w kopalniach na wieczną szychtę.

O dobry humor uczestników karczmy troszczyli się z powodzeniem Bercik – Hubert Dwornik i Krzysztof Respondek.Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Prezes JSW Daniel Ozon (po prawej) docenił postawę ratowników z CSRG w czasie akcji w ruchu Zofiówka i złożył podziękowania prezesowi Stacji dr. inż Piotrowi Buchwaldowi.

Smutne, ale ważne doświadczenia

Minął rok od katastrofy w ruchu Zofiówka. Te 12 miesięcy...
Ratownicy z CSRG w Bytomiu z zespołami austriackimi i niemieckimi wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach w Alpach

Wspólne ćwiczenia

Polska ekipa ratowników z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu...
Polskim uczeloniom, a szczególnie tym o profilu górniczym, coraz trudniej zachęcić młodych ludzi do studiowania

Miał być renesans, a jest odwrót?

Chętnych do studiowania górnictwa brakuje, a to błąd. W tym...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!