• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Wspólnie z górnikami Węglokoksu Kraj w Szombierkach bawili się licznie przybyli goście

Sezon karczem rozpoczęty!

W imieniu organizatorów karczmy gości uroczystości przywitali Grzegorz Wacławek, prezes Węglokoksu Kraj oraz Jarosław Grzesik, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność.
Autor: Witold Gałązka
W imieniu organizatorów karczmy gości uroczystości przywitali Grzegorz Wacławek, prezes Węglokoksu Kraj oraz Jarosław Grzesik, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność.
Utworzono: czwartek, 22 listopada 2018
Autor: Witold Gałązka
Źródło: Trybuna Górnicza

Hucznie i w doborowym gronie w sobotni wieczór, 17 listopada, świętowali w Centrum Sportu Skarpa w Bytomiu górnicy kopalń Bobrek i Piekary.

Tradycyjną karczmę piwną przed tegoroczną Barbórką zorganizowali w Szombierkach związkowcy Solidarności w Węglokoksie Kraj, władze spółki z prezesem Grzegorzem Wacławkiem oraz ustępujący prezydent miasta Damian Bartyla, któremu brawami dziękowano za wsparcie, okazane górnikom, gdy decydowały się losy obu kopalń.

Razem z gwarkami zasiedli przy ławach m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, wiceministrowie: sportu - Jan Widera, sprawiedliwości - Michał Wójcik, Główny Geolog Kraju, pełnomocnik rządu ds. polityki surowcowej państwa - Mariusz Orion Jędrysek. Znacząca była obecność na górniczym święcie Michała Kurtyki, sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska, który jest jednocześnie prezydentem światowego szczytu klimatycznego ONZ COP24 w grudniu w Katowicach.

Wspólnie z górnikami Węglokoksu Kraj bawili się też parlamentarzyści, wojewoda Jarosław Wieczorek, liderzy Solidarności, przedstawiciele WUG, GIG, GIPH, AGH i Politechniki Śląskiej, zarządy Węglokoksu, JSW, PGG i LW Bogdanka oraz zaprzyjaźnieni goście.

Jarosław Grzesik, szef zakładowej Solidarności, przekazał pozdrowienia od ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, przewodniczącego krajowych władz związku Piotra Dudy i szefa regionu Dominika Kolorza. Zanim skokiem przez skórę na komendę Lisa Majora młodych adeptów symbolicznie przyjęto do stanu górniczego, minutą ciszy zebrani uczcili pamięć kolegów, którzy odeszli w kopalniach na wieczną szychtę.

O dobry humor uczestników karczmy troszczyli się z powodzeniem Bercik – Hubert Dwornik i Krzysztof Respondek.Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
W ostatnich dniach stycznia Krzysztof Tchórzewski przedstawił w Brukseli komisarzowi Miguelowi Ariasowi Cañetemu zasady polskiego mechanizmu stabilizacji cen prądu

Ceny prądu zamrożone

Ministerstwo Energii przygotowuje projekt nowelizacji ustawy ws. zamrożenia cen energii...
Nagrodę Kazimierzowi Grajcarkowi wręczył wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, oraz zarząd Wydawnictwa Górniczego - prezes Witold Pustułka i wiceprezes Anna Zych.

Buduje mosty, a nie mury

Kazimierz Grajcarek, koordynator ds. projektu Społeczny PRE_COP24, został uhonorowany tytułem...
Prezydent Duda był gościem karczmy piwnej, zorganizowanej w sobotę w Zabrzu przez śląsko-dąbrowską Solidarność. W tamtejszej hali MOSiR świętowało ponad 1000 osób

Barbórkowe świętowanie zakończone

Sezon karczem piwnych 2018/2019 można uznać za zamknięty. Tradycyjnie jego...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!