• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Wspólnie z górnikami Węglokoksu Kraj w Szombierkach bawili się licznie przybyli goście

Sezon karczem rozpoczęty!

W imieniu organizatorów karczmy gości uroczystości przywitali Grzegorz Wacławek, prezes Węglokoksu Kraj oraz Jarosław Grzesik, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność.
Autor: Witold Gałązka
W imieniu organizatorów karczmy gości uroczystości przywitali Grzegorz Wacławek, prezes Węglokoksu Kraj oraz Jarosław Grzesik, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność.
Utworzono: czwartek, 22 listopada 2018
Autor: Witold Gałązka
Źródło: Trybuna Górnicza

Hucznie i w doborowym gronie w sobotni wieczór, 17 listopada, świętowali w Centrum Sportu Skarpa w Bytomiu górnicy kopalń Bobrek i Piekary.

Tradycyjną karczmę piwną przed tegoroczną Barbórką zorganizowali w Szombierkach związkowcy Solidarności w Węglokoksie Kraj, władze spółki z prezesem Grzegorzem Wacławkiem oraz ustępujący prezydent miasta Damian Bartyla, któremu brawami dziękowano za wsparcie, okazane górnikom, gdy decydowały się losy obu kopalń.

Razem z gwarkami zasiedli przy ławach m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, wiceministrowie: sportu - Jan Widera, sprawiedliwości - Michał Wójcik, Główny Geolog Kraju, pełnomocnik rządu ds. polityki surowcowej państwa - Mariusz Orion Jędrysek. Znacząca była obecność na górniczym święcie Michała Kurtyki, sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska, który jest jednocześnie prezydentem światowego szczytu klimatycznego ONZ COP24 w grudniu w Katowicach.

Wspólnie z górnikami Węglokoksu Kraj bawili się też parlamentarzyści, wojewoda Jarosław Wieczorek, liderzy Solidarności, przedstawiciele WUG, GIG, GIPH, AGH i Politechniki Śląskiej, zarządy Węglokoksu, JSW, PGG i LW Bogdanka oraz zaprzyjaźnieni goście.

Jarosław Grzesik, szef zakładowej Solidarności, przekazał pozdrowienia od ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, przewodniczącego krajowych władz związku Piotra Dudy i szefa regionu Dominika Kolorza. Zanim skokiem przez skórę na komendę Lisa Majora młodych adeptów symbolicznie przyjęto do stanu górniczego, minutą ciszy zebrani uczcili pamięć kolegów, którzy odeszli w kopalniach na wieczną szychtę.

O dobry humor uczestników karczmy troszczyli się z powodzeniem Bercik – Hubert Dwornik i Krzysztof Respondek.Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Puchar Ministra Energii – wręczony zwycięzcom przez Grzegorza Tobiszowskiego - wywalczyła drużyna kopalni ROW w PGG, tuż za nią uplasowali się narciarze z kopalni Knurów-Szczygłowice w JSW

Puchar dla narciarzy z ROW

W Wiśle Cieńkowie rozegrano doroczne zawody górników w slalomie gigancie...
Laureaci Turnieju Wiedzy Górniczej 2019. Od lewej: Tomasz Draga, Łukasz Dubel, Adam Jankowski.

Zwyciężyła solidna wiedza

Emocji jak zwykle nie brakowało, ale wiedzy wystarczyło, żeby godnie...
W sztolni najlepiej zachował się dworzec, skąd kolejka zabierała przyszłych górników do chodnika

Oxford kryje się pod ziemią

Mówiliśmy o niej „Oxford” - tak swoją Zasadniczą Szkołę Górniczą...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!