• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Jedna z najlepszych polskich uczelni – Akademia Górniczo-Hutnicza świętowała wspólnie z Jastrzębską Spółką Węglową

Barbórka i jubileusze

Podczas obchodów otwarta została aula ufundowana przez JSW
Autor: Bartłomiej Szopa
Podczas obchodów otwarta została aula ufundowana przez JSW
Utworzono: czwartek, 13 grudnia 2018
Źródło: Trybuna Górnicza

Piątek, 7 grudnia, był ostatnim dniem obchodów barbórkowych w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W tym dniu, w murach jednej z najlepszych polskich uczelni, fetowano nie tylko stulecie jej istnienia, ale również ćwierćwiecze Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Poranną sesję jubileuszową „25 lat JSW – 100 lat AGH”, która oprócz władz uczelni zgromadziła przedstawicieli spółek węglowych i firm górniczych, otworzył prof. Marek Cała, dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii.

- Spotykamy się w samym sercu uczelni. To tutaj 4 października tego roku uroczyście zainaugurowaliśmy setny rok akademicki, rozpoczynając tym samym obchody stulecia AGH. To dobry czas i dobre miejsce, aby uwieńczyć również obchody 25-lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 1 kwietnia 1993 r. Sąd Rejonowy w Katowicach wpisał JSW do rejestru handlowego. Na dzisiejszej sesji jubileuszowej posłuchamy o tym, jak JSW wygląda dzisiaj, jakie ma plany na najbliższe lata i kolejne dekady – powiedział prof. Cała.
Następnie uroczystość przeniosła się do sali 220. Wyremontowana nowoczesna sala, stworzona z kilku pomieszczeń, to od 7 grudnia Aula JSW. Remont został ufundowany przez górniczą spółkę.

- To nowa sala na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii AGH. Efekt państwo widzą: nowa, jasna, lekka, przestronna sala sygnowana logo JSW oraz logo naszego wydziału. Wszystko w białych, jasnych kolorach, po to, żeby było nam łatwiej, lżej i przyjemniej obradować, mieć tutaj posiedzenia Rady Wydziału, seminaria czy konferencje. Salę tę zawdzięczamy wieloletniej współpracy z JSW – zaznaczył prof. Cała podczas uroczystego otwarcia Auli JSW.

- Cieszę się, że mamy dzisiaj możliwość otwarcia tej sali. Jak się tutaj wchodzi, to przychodzą do głowy dwie myśli – jest optymistycznie i ekologicznie. Mam nadzieję, że w tej sali będzie kształciło się wielu studentów, którzy później u nas w spółce znajdą pracę – powiedział prezes JSW Daniel Ozon.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Puchar Ministra Energii – wręczony zwycięzcom przez Grzegorza Tobiszowskiego - wywalczyła drużyna kopalni ROW w PGG, tuż za nią uplasowali się narciarze z kopalni Knurów-Szczygłowice w JSW

Puchar dla narciarzy z ROW

W Wiśle Cieńkowie rozegrano doroczne zawody górników w slalomie gigancie...
Laureaci Turnieju Wiedzy Górniczej 2019. Od lewej: Tomasz Draga, Łukasz Dubel, Adam Jankowski.

Zwyciężyła solidna wiedza

Emocji jak zwykle nie brakowało, ale wiedzy wystarczyło, żeby godnie...
W sztolni najlepiej zachował się dworzec, skąd kolejka zabierała przyszłych górników do chodnika

Oxford kryje się pod ziemią

Mówiliśmy o niej „Oxford” - tak swoją Zasadniczą Szkołę Górniczą...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!