• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Karczmą górniczą w Rudzie Śląskiej rozpoczęto obchody 30-lecia związku

Kadra rozpoczęła świętowanie

PZZ Kadra postanowiło uhonorować prezesa PGG Tomasza Rogalę (w środku) Honorowym Kordzikiem Górniczym
Autor: Maciej Dorosiński
PZZ Kadra postanowiło uhonorować prezesa PGG Tomasza Rogalę (w środku) Honorowym Kordzikiem Górniczym
Utworzono: czwartek, 17 stycznia 2019
Autor: MD
Źródło: Trybuna Górnicza

Porozumienie Związków Zawodowych Kadra w tym roku świętuje swoje 30. urodziny. Jubileuszowe obchody organizacja postanowiła rozpocząć od karczmy piwnej, która odbyła się w piątek, 11 stycznia, w hali MOSiR w Rudzie Śląskiej-Halembie. Trzeba dodać, że gwareckie spotkanie Kadry kończyło na Śląsku sezon imprez związanych z celebrowaniem Dnia Górnika.

W karczmie wzięli udział członkowie związku oraz licznie zaproszeni goście. Obecni byli m.in. marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, senator Adam Gawęda, prezesi i wiceprezesi spółek z sektora węglowego, przedstawiciele nadzoru górniczego, instytucji działających w branży, dyrektorzy kopalń oraz przedstawiciele innych organizacji związkowych.

Skok przez skórę to tradycyjna ceremonia przyjmowania nowicjuszy do stanu górniczego (fot.: Maciej Dorosiński)

Przybyłych gości przywitał przewodniczący PZZ Kadra Dariusz Trzcionka, który życzył wszystkim pomyślności w nowym roku oraz poprosił, aby minutą ciszy uczcić tych, którzy odeszli na wieczną szychtę.

Przed rozpoczęciem biesiady odbyła się uroczystość wręczenia Honorowego Kordzika Górniczego. PZZ Kadra na podstawie decyzji ministra spraw wewnętrznych ma wyłączność nadawania i wręczania tego wyróżnienia. Jest ono przyznawane kadrze kopalń, przedsiębiorstw i spółek za osiągnięcia i pracę zarówno na polu zawodowym, jak i społecznym. Kordzikiem uhonorowany został prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala. Wyróżnienie to przekazali mu członkowie zarządu PZZ Kadra – przewodniczący Dariusz Trzcionka i wiceprzewodniczący Bogusław Studencki.

Potem nastał czas biesiadowania. Były głośne śpiewy, toasty i zabawy, a wszystko to pod nadzorem Wysokiego, a w Sprawach Piwnych Nigdy Nieomylnego Prezydium oraz piwnej policji.

Na karczmie nie zabrakło także ceremonii przyjęcia do górniczego stanu, czyli skoku przez skórę.

 

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
W wyniku wybchu metanu, który miał miejsce w grudniu 2018 r., w kopalni CSM życie straciło 13 górników, w tym 12 Polaków

Poszli po ciała górników

Czescy ratownicy górniczy weszli w miniony poniedziałek,15 kwietnia, do otamowanej...
W trakcie konferencji w Stonawie szefowie OKD i służb ratowniczych przedstawili plan penetracji wyrobiska, w którym zginęło 13 górników

Akcję przeprowadzą czescy ratownicy

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w kwietniu czescy ratownicy...
Zdaniem Grzegorza Tobiszowskiego, wiceministra energii, inicjatywa Coal Regions in Transition to historyczna szansa dla Śląska na zbudowanie silnego przemysłowego regionu

Jaki będzie Śląsk w 2030 roku?

Jak będzie wyglądał region za 10 lat? Na rozwój jakich...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!