• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Powalczą o puchar na stoku

Zawody odbędą się 2 marca. Start zaplanowano na godz. 9.00, a zakończenie na godz. 13.00
Autor: Bartłomiej Szopa
Zawody odbędą się 2 marca. Start zaplanowano na godz. 9.00, a zakończenie na godz. 13.00
Utworzono: sobota, 26 stycznia 2019
Źródło: Trybuna Górnicza

Już na początku marca pasjonaci białego szaleństwa reprezentujący sektor górniczy oraz członkowie ich rodzin będą mogli zmierzyć się w zawodach narciarskich o Puchar Ministra Energii.

Rywalizacja odbędzie się na stoku Stacji Narciarskiej Cieńków w Wiśle-Malince.

Uczestnikami zmagań mogą być aktualni pracownicy kopalń oraz zakładów i spółek powiązanych kapitałowo z branżą górniczą. Regulamin przewiduje także udział członków ich rodzin oraz emerytów.
Pracownicy będą rywalizować w czterech kategoriach: kobiety (bez względu na wiek), mężczyźni powyżej 41 lat, mężczyźni w wieku od 31 do 40 lat oraz mężczyźni w wieku do 30 lat. Rodziny pracowników oraz seniorzy będą rywalizować w siedmiu kategoriach. Ich wyniki nie będą wliczane do punktacji drużynowej, która będzie decydować o zdobyciu Pucharu Ministra Energii.

W każdej z grup może startować najwyżej dwóch pracowników reprezentujących daną kopalnię, zakład lub spółkę. Drużyna musi liczyć co najmniej pięciu zawodników, w innym przypadku nie będzie brana pod uwagę w klasyfikacji.
Zawody odbędą się 2 marca. Start zaplanowano na godz. 9.00, a zakończenie na godz. 13.00.

Zawodników można zgłaszać do organizatora rywalizacji - Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej - do czwartku, 21 lutego listownie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 100 zł za zawodnika w grupie pracowników i 70 zł w grupie rodzin i seniorów.

W ub.r. Puchar Ministra Energii zdobyli narciarze z PGG KWK ROW I, drugie miejsce zajęła reprezentacja Knurowa-Szczygłowic, a trzecie ROW II. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się także zawodnik z drużyny ROW I – Damian Skupień. Pokonał on trasę slalomu w czasie 24,41 sek.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
W ostatnich dniach stycznia Krzysztof Tchórzewski przedstawił w Brukseli komisarzowi Miguelowi Ariasowi Cañetemu zasady polskiego mechanizmu stabilizacji cen prądu

Ceny prądu zamrożone

Ministerstwo Energii przygotowuje projekt nowelizacji ustawy ws. zamrożenia cen energii...
Nagrodę Kazimierzowi Grajcarkowi wręczył wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, oraz zarząd Wydawnictwa Górniczego - prezes Witold Pustułka i wiceprezes Anna Zych.

Buduje mosty, a nie mury

Kazimierz Grajcarek, koordynator ds. projektu Społeczny PRE_COP24, został uhonorowany tytułem...
Prezydent Duda był gościem karczmy piwnej, zorganizowanej w sobotę w Zabrzu przez śląsko-dąbrowską Solidarność. W tamtejszej hali MOSiR świętowało ponad 1000 osób

Barbórkowe świętowanie zakończone

Sezon karczem piwnych 2018/2019 można uznać za zamknięty. Tradycyjnie jego...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!