• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Powalczą o puchar na stoku

Zawody odbędą się 2 marca. Start zaplanowano na godz. 9.00, a zakończenie na godz. 13.00
Autor: Bartłomiej Szopa
Zawody odbędą się 2 marca. Start zaplanowano na godz. 9.00, a zakończenie na godz. 13.00
Utworzono: sobota, 26 stycznia 2019
Źródło: Trybuna Górnicza

Już na początku marca pasjonaci białego szaleństwa reprezentujący sektor górniczy oraz członkowie ich rodzin będą mogli zmierzyć się w zawodach narciarskich o Puchar Ministra Energii.

Rywalizacja odbędzie się na stoku Stacji Narciarskiej Cieńków w Wiśle-Malince.

Uczestnikami zmagań mogą być aktualni pracownicy kopalń oraz zakładów i spółek powiązanych kapitałowo z branżą górniczą. Regulamin przewiduje także udział członków ich rodzin oraz emerytów.
Pracownicy będą rywalizować w czterech kategoriach: kobiety (bez względu na wiek), mężczyźni powyżej 41 lat, mężczyźni w wieku od 31 do 40 lat oraz mężczyźni w wieku do 30 lat. Rodziny pracowników oraz seniorzy będą rywalizować w siedmiu kategoriach. Ich wyniki nie będą wliczane do punktacji drużynowej, która będzie decydować o zdobyciu Pucharu Ministra Energii.

W każdej z grup może startować najwyżej dwóch pracowników reprezentujących daną kopalnię, zakład lub spółkę. Drużyna musi liczyć co najmniej pięciu zawodników, w innym przypadku nie będzie brana pod uwagę w klasyfikacji.
Zawody odbędą się 2 marca. Start zaplanowano na godz. 9.00, a zakończenie na godz. 13.00.

Zawodników można zgłaszać do organizatora rywalizacji - Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej - do czwartku, 21 lutego listownie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 100 zł za zawodnika w grupie pracowników i 70 zł w grupie rodzin i seniorów.

W ub.r. Puchar Ministra Energii zdobyli narciarze z PGG KWK ROW I, drugie miejsce zajęła reprezentacja Knurowa-Szczygłowic, a trzecie ROW II. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się także zawodnik z drużyny ROW I – Damian Skupień. Pokonał on trasę slalomu w czasie 24,41 sek.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
W wyniku wybchu metanu, który miał miejsce w grudniu 2018 r., w kopalni CSM życie straciło 13 górników, w tym 12 Polaków

Poszli po ciała górników

Czescy ratownicy górniczy weszli w miniony poniedziałek,15 kwietnia, do otamowanej...
W trakcie konferencji w Stonawie szefowie OKD i służb ratowniczych przedstawili plan penetracji wyrobiska, w którym zginęło 13 górników

Akcję przeprowadzą czescy ratownicy

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w kwietniu czescy ratownicy...
Zdaniem Grzegorza Tobiszowskiego, wiceministra energii, inicjatywa Coal Regions in Transition to historyczna szansa dla Śląska na zbudowanie silnego przemysłowego regionu

Jaki będzie Śląsk w 2030 roku?

Jak będzie wyglądał region za 10 lat? Na rozwój jakich...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!