• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Wydawnictwo Górnicze – wydawca Trybuny Górniczej i portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie - wybrało Człowieka Roku 2018

Buduje mosty, a nie mury

Nagrodę Kazimierzowi Grajcarkowi wręczył wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, oraz zarząd Wydawnictwa Górniczego - prezes Witold Pustułka i wiceprezes Anna Zych.
Autor: Maciej Dorosiński
Nagrodę Kazimierzowi Grajcarkowi wręczył wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, oraz zarząd Wydawnictwa Górniczego - prezes Witold Pustułka i wiceprezes Anna Zych.
Utworzono: czwartek, 31 stycznia 2019
Autor: Aldona Minorczyk-Cichy
Źródło: Trybuna Górnicza

Kazimierz Grajcarek, koordynator ds. projektu Społeczny PRE_COP24, został uhonorowany tytułem Człowieka Roku 2018. Wyróżnienie to przyznało Wydawnictwo Górnicze, które wydaje Trybunę Górniczą oraz portal netTG.pl Gospodarka i Ludzie. Tytuł wręczono 28 stycznia w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności w Katowicach.

Wyróżnienie przyznano za działania na rzecz projektu Społeczny PRE_COP24, czyli platformy wymiany poglądów na temat polskiej drogi do czystego środowiska w kontekście szczytu klimatycznego, który odbył się w Katowicach. W ramach PRE_COP24 zorganizowano konferencje w kraju oraz na forum Unii. Inicjatywa miała na celu wymianę informacji pomiędzy związkami zawodowymi, politykami, naukowcami i ekologami. W uzasadnieniu podkreślono, że Kazimierz Grajcarek jest człowiekiem, który dąży do „budowania mostów, a nie stawiania murów”.

Laudację wygłosił Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, uhonorowany tytułem Człowieka Roku 2017. Przypomniał, że Kazimierz Grajcarek to były ratownik górniczy, który w latach 80. ubiegłego stulecia zakładał Solidarność i za swoje zaangażowanie był wielokrotnie zatrzymywany.

- Został uwięziony w zakładzie karnym w Zabrzu-Zaborzu za działalność w Solidarności, która niosła nam wszystkim wolność. Najpierw reprezentował świat sektora wydobywczego, potem został przewodniczącym Sekretariatu Górnictwa i Energetyki, łączył te dwie branże. Teraz jako przewodniczący i koordynator PRE_COP24 został uznany Człowiekiem Roku Trybuny Górniczej – podkreślił wiceminister Tobiszowski.

Dodał, że są liderzy związkowi, którzy dbają o świat pracy i bronią miejsc pracy poprzez trafne i merytoryczne argumentowanie w rozmowach tak z politykami, jak i szefami firm, zarządami spółek.

- Właśnie dzięki takim osobom jak Grajcarek potrafimy rozwiązywać konflikty przy stole – mówił wiceminister.

Nagrodę wraz z wiceministrem wręczył zarząd Wydawnictwa Górniczego - prezes Witold Pustułka i wiceprezes Anna Zych.

- Dziękuję za to wyróżnienie. Tę nagrodę chcę zadedykować całemu zespołowi inicjatywy PRE_COP. Bez nich nie byłoby możliwe osiągnięcie celów. Dlatego traktuję to szczególne wyróżnienie jako nagrodę dla całego Społecznego PRE_COP. To dobry znak dla przyszłości naszej inicjatywy - powiedział Kazimierz Grajcarek.

Poza wiceministrem energii w ceremonii i konferencji podsumowującej Społeczny PRE_COP uczestniczyli m.in. wiceminister środowiska i prezydent COP24 Michał Kurtyka, europosłanka Jadwiga Wiśniewska, prezesi spółek węglowych oraz liderzy związków zawodowych z kraju i zagranicy.Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Puchar Ministra Energii – wręczony zwycięzcom przez Grzegorza Tobiszowskiego - wywalczyła drużyna kopalni ROW w PGG, tuż za nią uplasowali się narciarze z kopalni Knurów-Szczygłowice w JSW

Puchar dla narciarzy z ROW

W Wiśle Cieńkowie rozegrano doroczne zawody górników w slalomie gigancie...
Laureaci Turnieju Wiedzy Górniczej 2019. Od lewej: Tomasz Draga, Łukasz Dubel, Adam Jankowski.

Zwyciężyła solidna wiedza

Emocji jak zwykle nie brakowało, ale wiedzy wystarczyło, żeby godnie...
W sztolni najlepiej zachował się dworzec, skąd kolejka zabierała przyszłych górników do chodnika

Oxford kryje się pod ziemią

Mówiliśmy o niej „Oxford” - tak swoją Zasadniczą Szkołę Górniczą...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!