• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Dziennikarze świętowali... Barbórkę

Zwiedzanie Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej w Zabrzu łodziami i pieszo zrobiło na uczestnikach V Barbórki Dziennikarskiej duże wrażenie.
Autor: Krystian Krawczyk
Zwiedzanie Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej w Zabrzu łodziami i pieszo zrobiło na uczestnikach V Barbórki Dziennikarskiej duże wrażenie.
Utworzono: piątek, 22 lutego 2019
Autor: Krystian Krawczyk
Źródło: Trybuna Górnicza

Ludzie mediów z całej Polski przyjechali w miniony weekend do Zabrza, aby uczestniczyć w dedykowanej im Barbórce. Skorzystali z zaproszenia władz miasta oraz miejscowego Muzeum Górnictwa Węglowego.

Nim jednak 130 dziennikarzy, rzeczników prasowych i gości zasiadło w sobotę, 16 lutego, późnym wieczorem do biesiadowania na karczmie piwnej, to miało okazję poznać fragment historii górnictwa węglowego na Górnym Śląsku i zwiedzić jeden z najwspanialszych zabytków techniki - Główną Kluczową Sztolnię Dziedziczną w Zabrzu. Także sam zjazd na poziom 320 Zabytkowej Kopalni Guido, gdzie odbywała się karczma, robił wrażenie.

V Dziennikarską Barbórkę Ryszard z Piszczeloków, Prezes Wysokiego a w Sprawach Piwnych Nigdy Nieomylnego Prezydium, prowadził twardą ręką, ale mimo to zabawy i radości było wiele.

Wydarzeniu patronowali prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, którzy doceniają rolę Dziennikarskiej Barbórki w promocji regionu i górniczej tradycji. Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia są telewizyjny dziennikarz Przemysław Adamski i związana z mediami Justyna Adamska.

Dodajmy, że redaktor naczelny Trybuny Górniczej i portalu netTG.pl godnie reprezentował górniczą tradycję i wywalczył godność Króla Piwnego V Barbórki Dziennikarskiej.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Tablicę w towarzystwie prałata Bernarda Czerneckiego i prezesa Daniela Ozona odsłoniła Barbara Trusiewicz, wdowa po górniku, który stracił życie w zeszłorocznej katastrofie.

Natura uczy wielkiej pokory

W cechowni ruchu Zofiówka kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, tuż obok figury świętej...
Prezes JSW Daniel Ozon (po prawej) docenił postawę ratowników z CSRG w czasie akcji w ruchu Zofiówka i złożył podziękowania prezesowi Stacji dr. inż Piotrowi Buchwaldowi.

Smutne, ale ważne doświadczenia

Minął rok od katastrofy w ruchu Zofiówka. Te 12 miesięcy...
Polskim uczeloniom, a szczególnie tym o profilu górniczym, coraz trudniej zachęcić młodych ludzi do studiowania

Miał być renesans, a jest odwrót?

Chętnych do studiowania górnictwa brakuje, a to błąd. W tym...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!