• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Dziennikarze świętowali... Barbórkę

Zwiedzanie Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej w Zabrzu łodziami i pieszo zrobiło na uczestnikach V Barbórki Dziennikarskiej duże wrażenie.
Autor: Krystian Krawczyk
Zwiedzanie Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej w Zabrzu łodziami i pieszo zrobiło na uczestnikach V Barbórki Dziennikarskiej duże wrażenie.
Utworzono: piątek, 22 lutego 2019
Autor: Krystian Krawczyk
Źródło: Trybuna Górnicza

Ludzie mediów z całej Polski przyjechali w miniony weekend do Zabrza, aby uczestniczyć w dedykowanej im Barbórce. Skorzystali z zaproszenia władz miasta oraz miejscowego Muzeum Górnictwa Węglowego.

Nim jednak 130 dziennikarzy, rzeczników prasowych i gości zasiadło w sobotę, 16 lutego, późnym wieczorem do biesiadowania na karczmie piwnej, to miało okazję poznać fragment historii górnictwa węglowego na Górnym Śląsku i zwiedzić jeden z najwspanialszych zabytków techniki - Główną Kluczową Sztolnię Dziedziczną w Zabrzu. Także sam zjazd na poziom 320 Zabytkowej Kopalni Guido, gdzie odbywała się karczma, robił wrażenie.

V Dziennikarską Barbórkę Ryszard z Piszczeloków, Prezes Wysokiego a w Sprawach Piwnych Nigdy Nieomylnego Prezydium, prowadził twardą ręką, ale mimo to zabawy i radości było wiele.

Wydarzeniu patronowali prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, którzy doceniają rolę Dziennikarskiej Barbórki w promocji regionu i górniczej tradycji. Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia są telewizyjny dziennikarz Przemysław Adamski i związana z mediami Justyna Adamska.

Dodajmy, że redaktor naczelny Trybuny Górniczej i portalu netTG.pl godnie reprezentował górniczą tradycję i wywalczył godność Króla Piwnego V Barbórki Dziennikarskiej.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Puchar Ministra Energii – wręczony zwycięzcom przez Grzegorza Tobiszowskiego - wywalczyła drużyna kopalni ROW w PGG, tuż za nią uplasowali się narciarze z kopalni Knurów-Szczygłowice w JSW

Puchar dla narciarzy z ROW

W Wiśle Cieńkowie rozegrano doroczne zawody górników w slalomie gigancie...
Laureaci Turnieju Wiedzy Górniczej 2019. Od lewej: Tomasz Draga, Łukasz Dubel, Adam Jankowski.

Zwyciężyła solidna wiedza

Emocji jak zwykle nie brakowało, ale wiedzy wystarczyło, żeby godnie...
W sztolni najlepiej zachował się dworzec, skąd kolejka zabierała przyszłych górników do chodnika

Oxford kryje się pod ziemią

Mówiliśmy o niej „Oxford” - tak swoją Zasadniczą Szkołę Górniczą...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!