• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

W Wiśle Cieńkowie rozegrano doroczne zawody górników w slalomie gigancie

Puchar dla narciarzy z ROW

Puchar Ministra Energii – wręczony zwycięzcom przez Grzegorza Tobiszowskiego - wywalczyła drużyna kopalni ROW w PGG, tuż za nią uplasowali się narciarze z kopalni Knurów-Szczygłowice w JSW
Autor: Witold Gałązka
Puchar Ministra Energii – wręczony zwycięzcom przez Grzegorza Tobiszowskiego - wywalczyła drużyna kopalni ROW w PGG, tuż za nią uplasowali się narciarze z kopalni Knurów-Szczygłowice w JSW
Utworzono: czwartek, 07 marca 2019
Autor: Witold Gałązka
Źródło: Trybuna Górnicza

Puchar ministra energii – główną nagrodę III Zawodów Narciarskich Branży Górniczej w Slalomie Gigancie, które rozegrano w sobotę, 2 marca, w stacji narciarskiej Cieńków w Wiśle, wywalczyła drużyna ROW I w PGG. Puchar prezesa Holdingu KW za drugie miejsce na podium zdobyli górnicy kopalni Knurów-Szczygłowice w JSW, a puchar prezesa PGG za trzecie miejsce zdobyła ekipa ROW II.

Najszybszy ze wszystkich 135 zawodników był Tomasz Pająk z Budryka – jako jedyny pokonał slalom w mniej niż 25 sekund (24,17 s). Wśród kobiet najlepszy czas (32,32 s) uzyskała Joanna Patas z ROW. Oprócz pucharów od burmistrza Wisły i prezesa NAT oboje mogą spędzić tygodniowe wczasy dla dwojga w jednym z 17 dowolnie wybranych ośrodków wypoczynkowych.

Najlepsi w dziesięciu kategoriach (w podziale na wiek i płeć) dostali atrakcyjne nagrody (m.in. karnety na wyciągi, weekendowe vouchery na wypoczynek w NAT, wypożyczenie samochodów z pełnym bakiem, zaproszenia rodzinne do miasteczka Twinpigs w Żorach, zegarki marki Bisset i in.).

Na podium stanęli razem najmłodszy i najstarszy z zawodników: Oliwier Praus, który urodził się w maju 2013 r., oraz senior Andrzej Mazurek z kopalni Borynia.

Bohaterom stoku nagordy wręczał wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski (sam jest zapalonym narciarzem, chociaż tym razem nie przypinał nart). Gościowi towarzyszyli m.in. marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski z zastępcą Wojciechem Kałużą, senator Adam Gawęda i poseł Grzegorz Matusiak, wiceprezesi PGG Jerzy Janczewski i Piotr Bojarski, JSW – Tomasz Śledź. Honory gospodarza pełnił szef NAT Lucjan Karasiewicz oraz wiceprezes Aleksander Wierzba i Michał Tomaszowski, Dariusz Potyrała, Antoni Cyrus i Antoni Augustyn z rady nadzorczej NAT. Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są w portalu netTG.pl.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
Prezes JSW Daniel Ozon (po prawej) docenił postawę ratowników z CSRG w czasie akcji w ruchu Zofiówka i złożył podziękowania prezesowi Stacji dr. inż Piotrowi Buchwaldowi.

Smutne, ale ważne doświadczenia

Minął rok od katastrofy w ruchu Zofiówka. Te 12 miesięcy...
Ratownicy z CSRG w Bytomiu z zespołami austriackimi i niemieckimi wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach w Alpach

Wspólne ćwiczenia

Polska ekipa ratowników z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu...
Polskim uczeloniom, a szczególnie tym o profilu górniczym, coraz trudniej zachęcić młodych ludzi do studiowania

Miał być renesans, a jest odwrót?

Chętnych do studiowania górnictwa brakuje, a to błąd. W tym...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!