• Wydawnictwo Górnicze Sp. z o. o.
  • ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice
  • tel. 32 428 87 12, 32 428 87 13
  • faks: 32 428 87 00
  • email: wydawnictwo (at) gornicza.com.pl

Wszystkie ceny podane w serwisie zawierają podatek VAT.

Górnicza spółka pochwaliła się wynikami

PGG zarabia i inwestuje

W prezentacji wyników osiągniętych przez Polska Grupe Górniczą uczestniczył wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski
Autor: Bartłomiej Szopa
W prezentacji wyników osiągniętych przez Polska Grupe Górniczą uczestniczył wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski
Utworzono: czwartek, 21 marca 2019
Autor: Jacek Madeja
Źródło: Trybuna Górnicza

Największa górnicza spółka osiągnęła w minionym roku 493 mln zł zysku. W poniedziałek, 18 marca, w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej odbyła się konferencja, na której zaprezentowano wyniki finansowe za miniony rok.

W konferencji oprócz przedstawicieli zarządu PGG wziął również udział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Jak poinformował Tomasz Rogala, prezes PGG, spółka w ub.r. wydobyła 29,7 mln t węgla i zarobiła 493 mln zł. Co ważne - w 2018 r. PGG przeznaczyła na inwestycje 2,418 mld zł, czyli aż o 33 proc. więcej niż rok wcześniej.

- Jesteśmy powiązani z trzema naszymi interesariuszami. Są to pracownicy, czyli kapitał ludzki, wiedza i technologia, czyli zarówno współpraca z dostawcami sprzętu jak i jednostkami naukowymi aż po podatki i opłaty, które trafiają do budżetu centralnego i budżetów lokalnych – podkreślił prezes Rogala.

Jak dodał szef PGG, spółka w minionym roku na rzecz budżetu centralnego zapłaciła 3,1 mld zł, a na rzecz budżetów lokalnych 171,3 mln zł.

- PGG inwestuje w nowoczesność i nowoczesne zarządzanie. Jest to zupełnie inna firma niż dwa, trzy lata temu. Dzisiaj mamy sprawozdanie spółki, która jest cały czas w procesie budowania swojego charakteru, swojej tożsamości. Nie możemy nie pamiętać, że trzy lata temu zastanawialiśmy się, czy ta spółka będzie w ogóle istnieć, dwa lata temu byliśmy zatroskani o nią. Na naszych oczach rodzi się podmiot, który nie dość, że daje nam stabilność w sektorze energetycznym, ale także pokazuje nam nową jakość w zarządzaniu – powiedział wiceminister Tobiszowski.

Wiceszef resortu energii, nawiązując do planów budowy instalacji zgazowania węgla oraz inwestycji w fotowoltaikę, zaznaczył, że PGG zmienia się w innowacyjną i nowoczesną spółkę.

Projekty unijne
Czasopisma
Polecamy
W wyniku wybchu metanu, który miał miejsce w grudniu 2018 r., w kopalni CSM życie straciło 13 górników, w tym 12 Polaków

Poszli po ciała górników

Czescy ratownicy górniczy weszli w miniony poniedziałek,15 kwietnia, do otamowanej...
W trakcie konferencji w Stonawie szefowie OKD i służb ratowniczych przedstawili plan penetracji wyrobiska, w którym zginęło 13 górników

Akcję przeprowadzą czescy ratownicy

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w kwietniu czescy ratownicy...
Zdaniem Grzegorza Tobiszowskiego, wiceministra energii, inicjatywa Coal Regions in Transition to historyczna szansa dla Śląska na zbudowanie silnego przemysłowego regionu

Jaki będzie Śląsk w 2030 roku?

Jak będzie wyglądał region za 10 lat? Na rozwój jakich...
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!