• Redakcja
  • Jagiellońska 6/10, 40-035 Katowice
  • Zadzwoń do nas +48 32428 87 12
  • wydawnictwo@gornicza.com.pl

Uwaga! W związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19, Wydawnictwo Górnicze czasowo pracuje zdalnie spoza siedziby firmy.
W sprawach administracyjnych i reklamowych prosimy o kontakt pod nr tel. 510 094 751 oraz e-mail rmordak@gornicza.com.pl
W sprawach redakcyjnych prosimy o kontakt pod nr tel. 510 094 753 oraz e-mail redakcja@gornicza.com.pl

Strona główna > Wiadomości > Górnictwo: nie boimy się konfrontacji w obronie branży
Utworzono: 30 czerwca 2017

Podczas obrad Międzynarodowego Forum Górniczego w kopalni Pniówek, w czwartek 29 czerwca, przedstawiciele Wydawnictwa Górniczego, prezes Witold Pustułka i wiceprezes Anna Zych, podpisali list intencyjny „Górnictwo OK”. Trybuna Górnicza promuje tę inicjatywę od momentu jej powstania, sygnując list znaleźliśmy się w gronie takich firm, jak Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Śląska, Jastrzębska Spółka Węglowa, LW Bogdanka, Famur czy PG Silesia.

Górnictwo OK jest wspólnym projektem Szkoły Eksploatacji Podziemnej i Fundacji AGH. Intencją działania Grupy jest stworzenie przestrzeni i środowiska dla budowy wspólnych inicjatyw w ramach szeroko pojętej społecznej odpowiedzialności biznesu w oraz dla branży górniczej w Polsce.

- Chcemy uświadamiać wszystkim, że górnictwo jest naprawdę w porządku; informować o tym, że zdajemy sobie sprawę ze społecznej odpowiedzialności biznesu, że startujemy z podniesioną przyłbicą, tzn. pokazujemy wszystkie strony górnictwa, i jasną, i ciemną. Nie boimy się konfrontacji, chcemy o tym rozmawiać - przekonywał dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH prof. Marek Cała. - Działamy pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju, a rozwój tej grupy jest zaiste zaskakujący. Mam wrażenie, że to będzie jedna z bardzo ciekawych sesji Polskiego Kongresu Górniczego, który jesienią odbędzie się w Krakowie. Celem działalności tej grupy jest to, żeby po kilku latach wszyscy byli przekonani, że górnictwo jest OK.