• Redakcja
  • Jagiellońska 6/10, 40-035 Katowice
  • Zadzwoń do nas +48 32428 87 12
  • wydawnictwo@gornicza.com.pl

Uwaga! W związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19, Wydawnictwo Górnicze czasowo pracuje zdalnie spoza siedziby firmy.
W sprawach administracyjnych i reklamowych prosimy o kontakt pod nr tel. 510 094 751 oraz e-mail rmordak@gornicza.com.pl
W sprawach redakcyjnych prosimy o kontakt pod nr tel. 510 094 753 oraz e-mail redakcja@gornicza.com.pl

Strona główna > O wydawnictwie

Wydawnictwo Gospodarcze a wcześniej Wydawnictwo Górnicze funkcjonuje na rynku medialnym Górnego Śląska i Zagłębia nieprzerwanie od kwietnia 1994 r. Udziałowcami spółki są w zdecydowanej części podmioty gospodarcze sektora węgla kamiennego. Głównym udziałowcem jest Holding KW sp. z o.o.
Wydajemy tygodnik „Trybuna Górnicza” oraz portale netTG.pl Gospodarka i Ludzie i energiapress.pl.
Nasi Czytelnicy to wszyscy zainteresowani gospodarką i przemysłem, górnicy z rodzinami, emeryci górniczy, menedżerowie, przedsiębiorcy, samorządowcy, środowiska naukowe i techniczne oraz .

Powiedzieli o nas

  
Z okazji 25. urodzin Wydawnictwo Górnicze otrzymało wiele jubileuszowych życzeń. Osoby z branży nie ukrywają, że Trybuna Górnicza od lat jest ich obowiązkową cotygodniową lekturą.

ADAM MIREK, prezes Wyższego Urzędu Górniczego:

Blisko ludzi
Na słowa uznania zasługuje dziennikarski warsztat, który charakteryzuje się profesjonalizmem, obiektywizmem i gruntowną znajomością branży górniczej. Doceniam poruszane przez Państwa trudne tematy i zagadnienia, a także konstruktywną krytykę. Dzięki temu uczymy się od siebie nawzajem.


JADWIGA WIŚNIEWSKA, eurodeputowana:

Na górniczym pulsie
Szanowna Redakcjo, serdecznie gratuluję Srebrnego Jubileuszu. Od 25 lat trzymacie Państwo palec na górniczym pulsie, budując pozytywny wizerunek przemysłu górniczego, a także województwa śląskiego.


JERZY BUZEK, eurodeputowany, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego:

Życzmy sobie Złotych Godów
Gratuluję Zespołowi Trybuny zaangażowania i profesjonalizmu. A Wam, drogie Czytelniczki i drodzy Czytelnicy, dziękuję, że jesteście. Życzmy sobie Złotych Godów, bo przecież węgiel, zwłaszcza czysty węgiel i oczywiście węgiel koksowy, będzie nam jeszcze długo, długo potrzebny, nie tylko w ciepłownictwie i energetyce, ale także – w chemii, czy w hutnictwie. A wraz z nimi – potrzebna będzie nasza Trybuna Górnicza!


Dr inż. PIOTR BUCHWALD, prezes Zarządu Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego SA w Bytomiu:

Z szacunkiem do pracy górnika

Trybunę Górniczą czytam od pojawienia się na rynku pierwszego wydania. Zawsze było to dla mnie i nadal jest rzetelne źródło informacji, związane z  szeroko rozumianą branżą górniczą. Doceniam fakt, że tytuł ten tworzą ludzie, którzy podchodzą z szacunkiem do ciężkiej pracy górnika i starają się w odpowiedni sposób prezentować często niełatwe tematy dotyczące górnictwa.


JANUSZ OLSZOWSKI, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej:

Wytrwałość i lojalność
Trybuna to tygodnik kompleksowy, w którym znajdujemy bieżące informacje nie tylko z dziedziny górnictwa, ale także energetyki, koksownictwa i ekologii. Porusza kwestie związane z tradycją górniczą oraz dorobkiem Śląska i Ślązaków.   


Prof. dr hab. inż. JÓZEF DUBIŃSKI, członek korespondent Polskiej Akademii Nauk:

Dobre strony górnictwa
Trybuna Górnicza jest dla mnie ważnym, cotygodniowym źródłem informacji o różnych wydarzeniach mających miejsce w górnictwie węgla kamiennego i w jego otoczeniu. Sam wielokrotnie w mojej pracy zawodowej wypowiadałem się na różne tematy związane z górnictwem i nauką górniczą, najczęściej w formie wywiadu. Chcę podkreślić wysoki profesjonalizm i bardzo dobrą znajomość problematyki górniczej przez zespół redakcyjny Trybuny Górniczej.  

JERZY MARKOWSKI, były wiceminister gospodarki odpowiedzialny za górnictwo:

Byłem przy narodzinach
Szanowna Redakcjo, wydaje mi się, że mam szczególne prawo do jubileuszowej refleksji, chociażby z dwóch powodów. 

Po pierwsze byłem przy narodzinach Trybuny Górniczej, a po drugie nie opuściłem żadnego jej numeru, zaś stronę internetową netTG.pl otwieram codziennie „przed szychtą”. (...) Zarówno Wydawca, jak i Redakcja wraz z Zespołem zachowują polityczną obiektywność i prawie rodzinny, górniczy klimat. Tego potrzebujemy zwłaszcza w chwilach dramatycznych. Jednym słowem, gdyby nie było Trybuny Górniczej, należałoby ją natychmiast założyć i mam nadzieję, że będzie z nami zawsze, chociaż coraz bardziej wydaje mi się, że tak jak górnicze orkiestry, przeżyje nasze górnictwo.

Prof. WŁADYSŁAW MIELCZARSKI:

Duża, pozytywna rola
Moje doświadczenia z Trybuną Górniczą są bardzo pozytywne. Dziennikarze są profesjonalni, co powoduje, że nie ma potrzeby autoryzacji udzielonych wywiadów, a zamieszczane publikacje świadczą o dobrej znajomości problematyki zarówno górnictwa, jak i energetyki.


GRZEGORZ TOBISZOWSKI, wiceminister energii :

Rzetelnie i profesjonalnie
Trybuna Górnicza oraz jej internetowy portal to bez wątpienia jedno z najważniejszych mediów na Śląsku. Choć z nazwy – górnicza – jest cennym źródłem wiedzy o wydarzeniach, zjawiskach i trendach także w energetyce, przemyśle i szeroko pojętym biznesie. 


MAREK BŁOŃSKI, szef katowickiego oddziału Polskiej Agencji Prasowej:

Wszystkie newsy i informacje specjalistyczne osadzone są bardzo mocno w kontekście całej gospodarki, a przede wszystkim w kontekście regionu. Portal nettg.pl nie jest już tylko specjalistycznym portalem górniczym, ale portalem o regionie i gospodarce.