• Redakcja
  • Jagiellońska 6/10, 40-035 Katowice
  • Zadzwoń do nas +48 32428 87 12
  • wydawnictwo@gornicza.com.pl

Uwaga! W związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19, Wydawnictwo Górnicze czasowo pracuje zdalnie spoza siedziby firmy.
W sprawach administracyjnych i reklamowych prosimy o kontakt pod nr tel. 510 094 751 oraz e-mail rmordak@gornicza.com.pl
W sprawach redakcyjnych prosimy o kontakt pod nr tel. 510 094 753 oraz e-mail redakcja@gornicza.com.pl

Strona główna > Wiadomości > GRZEGORZ TOBISZOWSKI CZŁOWIEKIEM ROKU TG I PORTALU NETTG.PL
Utworzono: 23 lutego 2018

To nazwisko w 2017 r. rozgrzewało nasz portal internetowy do czerwoności. Dlatego też Grzegorz Tobiszowski, wiceminister, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, poseł Prawa i Sprawiedliwości V, VI, VII, VIII kadencji Sejmu, wiceprzewodniczący klubu PiS, członek Rady Politycznej PiS, odbierze dzisiaj tytuł  Człowieka Roku Trybuny Górniczej i portalu nettg.pl. Liczba odsłon artykułów na portalu, w których pada nazwisko polityka odpowiedzialnego za górnictwo w rządzie Mateusza Morawieckiego, jak i we wcześniejszym – Beaty Szydło, to 1 156 002! Materiały te cieszyły się zdecydowanie największym zainteresowaniem naszych Czytelników!

Swoisty rekord odsłon (ponad 47,5 tys.) pobił materiał opublikowany 29 września 2017 r. o tym, że rekompensaty za utracone prawo do deputatów węglowych zostaną wypłacone do końca roku. Ten temat w minionym roku spośród wszystkich materiałów zamieszczonych na portalu nettg.pl był śledzony przez największą liczbę osób i budził największe emocje. Dużym zainteresowaniem cieszyał się też kwestia wypłaty górnikom przez PGG 30 proc. zawieszonej czternastki, relacja z wizyty ministra w kopalni Budryk, fuzja PGG i KHW, informacja o planach wydobycia węgla w kopalni Makoszowy przez PGG, materiał o tym, że Tomasz Cudny został prezesem SKR oraz artykuł o zyskach PGG po trzech kwartałach 2017 r.

Ubiegły rok był wyjątkowo udany dla portalu nettg.pl. Skorzystało z niego 1 140 800 indywidualnych użytkowników, o 17 proc. więcej niż w 2016 r. Przez cały 2017 r. portal tradycyjnie był w centrum wydarzeń. Najszybciej dostarczał aktualnych informacji, komentarzy i analiz głównie o górnictwie i energetyce. Dużo uwagi poświęca również sprawom regionu oraz innych branż, m.in. hutnictwa, koksownictwa, przemysłu maszynowego, transportowego czy ekologii.

– Nasza praca przełożyła się na statystyki – mówi Krystian Krawczyk, redaktor naczelny portalu i Trybuny Górniczej. – Jesteśmy czytani nie tylko w Polsce. Gościliśmy internautów ze 159 krajów świata. Dominuje jednak województwo śląskie, z którego pochodzi 64 proc. użytkowników nettg.pl. A wśród miast o prym rywalizują Katowice i ...Warszawa. Także Trybuna Górnicza jest najchętniej czytanym pismem gospodarczo-społeczne w województwie śląskim.